Captain America: The Winter Soldier (2014)

The Avengers ile New York’ta yaşanan dehşet verici olaylardan sonra, Marvel’ın “Captain America: The Winter Soldier” filminde Steve Rogers yani Captain America Washington D.C.’de sessiz sakin bir hayat sürmekte modern dünyaya alışmaya çalışmaktadır. Ama bir S.H.I.E.L.D. ajanı saldırıya uğrayınca Steve dünyayı tehlikeye sokan bir entrika ağına düşer. Black Widow ile güçlerini birleştiren Captain America her adımında kendisini öldürmeye çalışan profesyonel suikastçılarla mücadele ederken bir yandan da sürekli artan komployu ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Korkunç plan tüm boyutlarıyla ortaya çıkınca, Captain America ve Black Widow yeni bir müttefikten yani Falcon’dan yardım alırlar. Ancak kısa bir süre sonra beklenmedik ve zorlu bir düşmanla karşı karşıya kalırlar: Winter Soldier.

captain_america_2__the_winter_soldier_poster_by_littlemissromanoff-d6dgl3m

“Kaptan Amerika: İlk Yenilmez” seyircileri Marvel çizgi evrenin ilk yıllarına götürmüştü. Yenilmez kahramanımız günümüzde geçen bir devam filmiyle geri dönüyor. Steve Rogers, Nick Fury ve gizli SHIELD örgütü ile işbirliğini koruyarak modern dünyaya ayak uydurmaya çalışıyor. Devam filminde öykü bu sefer sosyalist dönem Rusya’sına uzanıyor. SSCB döneminde özel kuvvetler içerisinde yetiştirilen ve Winter Soldier (Kış Askeri) adı verilen bir adam aslında tam bir ölüm makinasıdır. Rusya tarafından donmuş bir gölde bulunur ve önüne çıkan her şeyi yerle bir etmeye kararlıdır.
Kaptan Amerika yanına Falcon’u ve Kara Dul’u da alarak güç birliği yapar ve soğuk diyarlardan gelen bu düşmana karşı büyük bir mücadeleye girer.
Kaptan Amerika’nın devam filminde başrol Chris Evans’ın yanı sıra kadroda Neal McDonough, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Frank Grillo, Samuel L. Jackson ve Scarlett Johansson gibi yine renkli isimler kaşımıza çıkacak.

Türkçe Adı  Kaptan Amerika: Kış Askeri
Gösterim Tarihi 11 Nisan 2014
Yapım : 2014
Ülke :  Amerika

Tür : Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Resmi Site Official Facebook

Captain America: The Winter Soldier Film Ekibi
Yönetmen 

Anthony Russo
Joe Russo

Senaryo 

Görüntü Yönetmeni 

Trent Opaloch

Müzik 

Henry Jackman
Oyuncu Rol
Scarlett Johansson
Natasha Romanoff / Black Widow
Cobie Smulders
Maria Hill
Chris Evans
Steve Rogers / Captain America
Samuel L. Jackson
Nick Fury
Emily VanCamp
Agent 13
Hayley Atwell
Peggy Carter
Robert Redford
Alexander Pierce
Dominic Cooper
Howard Stark
Sebastian Stan
Bucky Barnes / Winter Soldier
Anthony Mackie
Sam Wilson / The Falcon
Stan Lee
Stan the Man (rumored)
Jenny Agutter
World Security Council member
Toby Jones
Arnim Zola
Frank Grillo
Brock Rumlow / Crossbones
Alan Dale

 

Yazar: Uğur Karal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.