Cooler Master Elite 120 Advanced Mini ITX Kasa

Cooler Master kasalara bir yenisi eklendi ama bu kez büyük boyutlar değil aksine dar alana sığan çok sayıda özellik dikkat çekiyor. Son nesil bütünleşik görüntü devreli işlemciler ve 7 serisi yongasetleri sayesinde Mini ITX anakartlar iyice güçlendi.

Cooler Master ürün gamında yer alan Elite 120 kasa esas alınarak geliştirilmiş olan yeni Elite 120 Advanced modeli sadece Mini ITX 170 x 170 mm anakartlarla uyumlu. İşlemci soğutucusu özel seçildikten sonra sıkıntı yok. PSU’yu işlemci üstüne bakacak biçimde yerleştirmek gerekiyor. Hatta özel biçimde fansız işlemci soğutucusu kullanmak ve ısıyı PSU ile çekmek mümkün olabilir. HTPC sistem olarak kullanılabilecek kasadaki beş sabit disk / SSD alanı beklentileri fazlasıyla karşılıyor.


Elite 120 Advanced boyutları 24.0 x 20.7 x 40.1 cm ve görüntüsü göz alıcı. Özel iç tasarım sayesinde Radeon HD 7990 ya da GeForce GTX 690 gibi en uzun ekran kartları bile kullanılabiliyor. Tek bir standart 5.25 inç sürücü yerleştirmek mümkün. Öndeki panelde tek USB 3.0, çift USB 2.0 ve ses bağlantıları var. Üç ayrı fanla sessiz biçimde soğutma sağlayan Cooler Master Elite 120 Advanced kasa 45 Avro olacak.

Yazar: Uğur Karal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.