Riddick (2013) Fragmanı ve Afişi Yayınlandı

Meşhur Riddick güneşten kavrulmuş ve üzerinde yaşam olmadığı düşünülen bir gezegende ölüme terk edilmiştir. Ancak Riddick kısa bir süre sonra kendisini uzaylı yırtıcılarla savaşırken bulur. Riddick’in kurtulmak için …

Riddick Uluslararası Fragmanı ve Afişi Yayınlandı:
Vin Diesel Karanlığa Hükmediyor!

Spoiler Uyarısı: Chronicles of Riddick’e Dair Spoiler İçerir!

Chronicles of Riddick (Riddick Günlükleri) savaşçı Richard B. Riddick’in Necromonger’lerin yeni lideri olarak kabul edilmesiyle sona ermişti. Öyle görünüyor ki bu bir işe yaramamış ve –Vin Diesel’in canlandırdığı– gece görüşü olan anti-kahraman güneşin kavurduğu çorak gezegende ölüme terk edilmiş. Elindeki tek şey ise yardım çağrısı gönderen bir alarm.

Problem şu ki “yardım” çağrısı birkaç paralı asker ve ödül avcısına gidiyor. Bu grupların amacı da çabalarının ganimeti olarak Diesel’in kellesini ele geçirmek. Ancak, daha sonra gezegenin o kadar da “hayatsız” olmadığı anlaşılır. Kısa bir süre sonra da, bu katiller tehlikeli dünya dışı varlıklarla savaşırken hayatta kalmak için Riddick dedikleri adamla birlik oluşturma kararı alırlar.

Riddick’in yeni uluslararası ön izlemesi Amerika’da yayınlanan fragmandan daha zayıf sayılır. Ama yine de, konuya dair genel fikri ve filmin sert üslubunu daha şiddetli dövüş sahneleriyle yansıtıyor.

İşte c afişi:

Riddick-173008

Söylenenlere göre, film senarist-yönetmen David Twohy’nin gerçek bir bilim kurgu hayatta kalma filmi yaratma girişimi. Filmin yönetmenin orijinal Riddick yapımı Pitch Black’ine (Derin Karanlık) benzediği ve Chronicles of Riddick’te (Riddick Günlükleri) kurduğu genişletilmiş hikayeden uzaklaştığı da söyleniyor. Bunun sebebi ise filmin finansal kaynak bulmada yaşadığı zorluklar olabilir. Ama eminim birçok hayran da böylesinin daha iyi olacağını düşünüyordur.

Riddick oyuncuları arasında Dave Bautista (Guardians of the Galaxy), Bokeem Woodbine (Total Recall), Nolan Gerard Funk (House at the End of the Street) ve Jordi Mollà (Colombiana) da var. Ayrıca, Karl Urban’ın da Chronicles of Riddick’teki Vaako rolünü bu filmde yeniden canlandıracağı bildirildi ama şimdiye dek yapılan tanıtımlarda hiç yer almadı.

Riddick Resmi Özeti:

2000 yapımı popüler bilim kurgu filmi Pitch Black (Derin Karanlık) ve 2004 yapımı The Chronicles of Riddick (Riddick Günlükleri) ile başlayan ve sinema dünyasında çığır açan destanın son bölümünün senaristi ve yönetmeni yine David Twohy. Filmin başrol oyuncusu Vin Diesel ise yine bilinen galaksideki her ödül avcısı tarafından aranan tehlikeli ve kaçak bir mahkum olan anti kahraman Riddick rolünde.

Meşhur Riddick güneşten kavrulmuş ve üzerinde yaşam olmadığı düşünülen bir gezegende ölüme terk edilmiştir. Ancak Riddick kısa bir süre sonra kendisini uzaylı yırtıcılarla savaşırken bulur. Riddick’in kurtulmak için tek şansı acil durum işaretini aktive etmek ve kendisini yakalamak için gezegene hemen gelecek paralı askerleri alarma geçirmektir.

Gezegene ulaşan ilk gemi diğerlerinden daha ölümcül ve daha sert olan paralı askerler taşırken, gelen ikinci geminin kaptanı ise Riddick’i daha kişisel bir nedenle arayan biridir. Kimsenin kurtulamayacağı fırtına yaklaşırken, kaptanın avcıları Riddick’in kellesini getirmeden gezegenden ayrılamayacaklardır.

Riddick 6 Eylül 2013’te vizyona girecek.

Riddick-244756

Yazar: Uğur Karal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.