FARMVİLLE 2′Yİ İNCELİYORUZ

Daha önceki konumuzda farmville 2′nin çıktığını duyurmuştuk.(Farmville 2 Çıktı;Oyna!)Farmville 2 ile gelen yeni özellikler hakkında bilgiler verdik.Bu konumda oyun hakkındaki düşüncelerimi söyleyeceğim.

Öncelikle farmville 2 oyunun ilk oyuna göre daha zor olduğunu söyleyebilirim.Eski konuyu hazırladıktan sonra biraz bakmak istedim ve bağımlılık yaptı diyebilirim.Farmville 2 ilk oyununa göre çok daha gelişmiş.Hayvanların yemi,bitkilerin sulanması,3d boyutlu olması ilk aklıma gelenler..

 

Benim bahçem yukarıdaki gibi ve şimdilik 6.seviyedeyim.Buralara kadar çok zor geldim komşunuz olmadan tek başınıza oynamanız imkansız gibi bir şey. 🙂

Su Sıkıntısı

Oyunun en sevmediğim yönlerinden birisi bu.Bir şeyler yapabilmeniz için aralıklı olarak oyuna girmeniz gerekiyor.Çünkü ektiğiniz ürünleri ve ağaçları sulamak için suya ihtiyaç var ve anında bitiyor.Su bittiğinde komşularınız devreye giriyor veya 2 dakika beklerseniz çok az geliyor.Kuyu açtırmak istedim 2 arkadaşa ihtiyacın var dedi.Komşun olmadan  bu oyun olmaz! Komşu bahçelere girip ona yardımcı olduğunuzda altın,su ve 1 xp veriyor.

Yem Sıkıntısı

Oyunda altın kazanmak istiyorsanız ürünlerinizi pazarda satmanız gerekiyor.Altınlarla ağaç,meyve,sebze gibi birçok ürünü marketten alabilirsiniz.Ektiğiniz ürünleri toplayarak satma imkanızda var.

Yukarıdaki resimdeki yer pazar.Burada yumarta,süt,domates,çilek gibi ürünleri satabilirsiniz.Farkettiyseniz yem resmi  var.Sahip olduğum kızıl keçiler,tavuklar aralıklı olarak yem istiyor.Yem yapmak için yem değirmeninde  ürünlerinizi yeme çevirmeniz gerekiyor.

Dikkatimi çeken başka bir olay var.

FarmVille 2 Mutfak

FarmVille ilk oyununda mutfak yoktu sanırım.Mutfakta sahip olduğunuz ürünlerden un,limon suyu,bulamaç,elmalı çörek,çilekli limonata..vs yapabilirsiniz.Yaptığınız bu ürünleri pazarda satarak altın kazanabilirsiniz.

Oyun işte böyle zor gibi görünse de eğlenceli..

 Zynga şirketi tarafından geliştirilen Farmville Facebook’ta oynanabilen çiftlik temalı simülasyon türünde bir oyundur.Oyunda sanal bir çiftlikte domates,patates gibi tarım ürünleri ekebilir bu çiftlikten hayvanlar besleyebilirsiniz.

Farmville 2   ilk oyuna göre baya gelişmiş gibi duruyor.Oyun 3 boyutlu olmuş ve birçok yeni özellik getirilmiş.

Artık yetiştirdiğiniz tarım ürünleri ile hayvanlarınızı besleyebileceksiniz.

Beslediğiniz hayvanlar sizlere süt hediye edebilir ve bu süt iyi para eder..

Elde ettiğiniz ürünleri pazar tezgahında satabilirsiniz..

 

Yetiştirdiğiniz ürünlerden hayvanlarınıza yem yapabilirsiniz.

Farmville 2 oynamak istiyorsanız hemen başlayabilirsiniz türkçe ve sizlere ne yapmanız gerektiği hakkında bilgiler veriliyor.

Yazar: Uğur Karal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.