Eyvah ! Dünyanın sonumu geliyor ?

Her şey normal mi? Yoksa biz mi yanlış düşünüyoruz?

Dünyada son yıllarda gelişen olayları ele alalım ve derin derin  düşünelim.Sanki bişeylerin habercisi değil mi? Süikastlerin,vahşice ölümlerin artması( okul katliamları,masum insanların ölümlerinin artması…), iklimlerin değişmesi,çeşitli hayvanların nesillerinin tehlike altında olması (buna son olarak arıların toplu halde ölümleri teori olarakta cep telefonları deniyor) su kaynaklarının endişe verici boyutlara doğru hızla ilerlemesi,dünya siyasi dengelerinin sallantıda olması vs…bunları böyle çoğalta çoğalta sayfalarca yazabiliriz…Bunları düşündükçe sanki sonumuzun yaklaştığını hissediyorum.Eminimki bu düşüncelere sahip bir çok insan vardır. Beklide olayıların endişesine kapılıp küçük düşündüğümüzden beklide  olaylar bu kadar da vahim değildir,

Biraz araştırma ve birazda duyduklarıma göre Küresel ısınmanın  çözümü için en önemli faktör enerji tüketimini mümkün olduğunca azaltmak.Demek istediğim şu; Dünya gerçekten böyle bir tehlikeyle karşı karşıyaysa çünkü söylenenler bir teoriden ibaret beklide seneye her şey normala dönecek bunu kimse bilemez ya da dünya yaklaşan bu soruna bir çözüm üretecek ve bir şekilde dengeyi sağlayacak.Belkide yanılıyoruzdur he nedersin? Beklide düşündüğümüz kadar vahim bir tablo yoktur…Dünyadaki çirkin,vahşi,utanç verici ,doğal afetlerin bu kadar artması ve aynı zamana denk gelmesi belikide hepsi bir tesadüften ibarettir.Soykırımlar,atom bombaları,dünya savaşları,köleler….Unutmayalım ki geçmiş daha kanlıydı ve vahşetlerle doluydu…

Beklide boşuna tasalanıyoruzdur ne dersiniz? Sadece olayları tek tek değerlendirsek, bir bağ kurmaya çalışmasak daha iyi olmaz mı? Çözüme daha kolay ulaşamaz mıyız?

Ne  dersiniz?

Gelelim böyle felsefik bir yazıyı neden yazdığıma; iyi düşünmeye çalışmak için, iyimser olmak için…Hayat her şeye rağmen güzel.Güzelliğin tadını kaçırmamak için…yazdım.

Ne yapmak lazımmış iyimser olmak lazım mış eeee başka bu kadar mı birde iyi insan olacaksın..Düşünsenize iyi bir Bush iyi bir İsrail iyi bir Barzani ( nerdeee ) bak o zaman dünya ne güzel olurdu …Son sözüm budur çözüm yoluda budur iyi insan olmak….

(Hayaller bazen güzeldir ara sıra yapmakta vucuda iyi gelir tavsiye ederim)

Yazar: Uğur Karal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.