The Raid – Serbuan maut (2012)

Rama özel bir SWAT timinde görevli çaylak polislerden biridir. Tim sabahın erken saatlerinde Jakarta’nın varoşlarında ünlü bir uyuşturucu baronunun korumasına aldığı binaya baskın düzenlemek için yola çıkar. Binadaki daireler şehrin en tehlikeli suçlularına kiraya verilmektedir. Polisin içeriye giremediği bina suçlular için güvenli bir sığınaktır. Tim’in görevi binayı kontrol altına alıp uyuşturucu baronunu yakalamaktır. İlk başlarda işler yolunda gider. Tim altıncı kata kadar sorunsuz ilerler. Burada tuvalete kalkmış bir çocuk polisleri görür ve alarm düğmesine basar. Bundan sonra ortalık karışır, binada ikamet eden bütün suçlular altıncı katta mahsur kalan timin peşine düşer. Kapılar kilitlenir, elektrikler kesilir. Baronun timden hiç kimseyi sağ bırakmaya niyeti yoktur.

http://www.turkcealtyazi.org/images/poster/1899353.jpg

Yazar: Uğur Karal

1 thought on “The Raid – Serbuan maut (2012)

    karal

    (Ağu 7, 2012 - 20:17)

    Diyalog az, konu az çok bilindik gel gör ki tam bir adrenalin bombası.Zaten yönetmenin de bir hikaye anlatmak gibi bir derdi olduğunu düşünmüyorum.Çünkü tempoyu müthiş ayarlamış.Özellikle belirgin şekilde çalan bir müzik var, çok uyumlu hareketli sahnelerle, beğendim.

    Aksiyon severleri fazlasıyla tatmin edeceğini hatta tekrar izleme isteği uyandıracağını düşünüyorum.Kendi adıma beklediğimden fazlasını buldum. Uzun uzun anlatıp büyüsünü kaçırmak istemem, açık ara bu yılın en iyi aksiyon filmi (bilimkurgu filmlerini saymıyorum tabi) bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.