Audi A5 Coupé’nin dış tasarımı Kararlılıkla biçimlendirildi

İlkler her zaman heyecan vericidir. Özellikle de yeni bir otomobilde. Onu ilk gördüğünüz an. İlk hızlandığınız zaman aldığınız ilk viraj, ilk uzun yolculuğunuz. Bu özel duygu için çok özel bir otomobil var: Audi A5 Coupé. Yeni tasarımıyla ve daha da muazzam sürüş dinamikleriyle sunuluyor. Yeni yollar, yeni görüşler, yeni fikirler için. Haydi girin içine ve her yolculuğu ilkmiş bir gibi yaşayın.

Sportif zarafet
Audi A5 Coupé, klasik coupé’lerin oranları ile oynar. Düz tavan ile boylu boyunca uzanan tavan çizgisi sportif bir zarafet taşır. Çok sayıda zengin renk ve ebatları 17 – 20 inç arasında değişen çekici alüminyum alaşım jantlar tasarımı öne çıkarır.

Kusursuz çizgiler
Etkileyici ön kısmın aşağı doğru kavislenen kusursuz çizgileri ile üç boyutlu olarak biçimlendirilmiş motor kaputu kararlılığı simgeler ve A5 Coupé’ye tatmin edici bir duruş kazandırır. Yeniden yorumlanan tek çerçeveli ızgaranın (Singleframe) heykelimsi, çapraz çizgileri etkileyicidir ve üç boyutlu tasarımın altını çizer. Farların tasarımı yenilenmiştir. İsteğe bağlı alınabilen Xenon plus farlar, gece sürüşünde ya da kötü hava şartlarında hem daha yüksek bir güvenlik sağlar hem de yakıt tüketiminin azalması gibi ek bir avantaj sunar. Xenon plus farlar aynı zamanda yeni, çarpıcı bir LED gündüz farı ışık şeridini de içerir.

Etkileyici sonuç
Yeniden tasarlanan arka lambalar, yan kısmı arka ile zarif bir şekilde birleştirir; omuz çizgisi bunların içinden geçer ve net formlu tamponda son bulur.

704x396_aa5_d_10100 704x396_aa5_d_10097 704x396_aa5_d_10093 704x396_aa5_c_10057

 

Yazar: Uğur Karal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.