Sons Of Anarchy – Dizi

2008’de fx tv’de yayınlanmaya başlayan yönetmeni Kurt Sutter üstlendiği motorsiklet çetesini başından geçenleri anlatan bir dizidir.Sons of anarchy ismi ile faliyet gösteren kurucusu ölmeden önce John Teller kontrollü altında olan  Charming kasabasının önde gelen büyük motorsiklet çetesidir.

John teller başına gelen trajedik bir kaza sonucu ölmesi ile sons of anarchy Motorcycle kulüb, Redwood Orijinal kısacası soa kulübü Sam Crow yönetimine kalır.kulüb yasadışı faliyetler sürdürürken ( Silah ticareti yapmak ve böylgedeki uyuşturucu ticaretine karşı savaşma ) bir yandan kasaba polisi kendilerini enselememeleri için Teller Morrow oto tamircisi dükkanında motorsiklet ve araç tamirciliği yapmaktalardır.

Sam crow kulübün başkanlığını ele aldıkdan sonra soa adı kalıcı olmasına rağmen çeteyi dostları ve düşmanlar SAMCRO ismi ile anarlar.John tellerin öz oğlu jax teller kulübün başkan yardımcısıdır.Babası yaşarken bile kendisi sürekli babası gibi olmak ister kulübe sahip çıkan onu yükseltmek için hayatı uğruna her fedakarlığı yapacak olan biri.

Ancak günün birinde eline babasının yazdığı bir yıllık geçer okumaya başladıkdan sonra john teller yani babasının kulübün gidişatından memnun olmadığını ve kendi ölümünün bile kulüb yüzünden olucağını yazar bunları okuyan jaxin içine kurt düşer ve olaylar bu çevre etrafında gelişir.

kulübün ağır kuralları bulumakta ve kulübe girmiş her kişi bu kurallara uymak zorundadır.Kulübe giren her üyenin sırtına kulübün ana sembolü olan logo kalıcı bir dövme ile vücudu kaplayacak şekilde işlenir.Kulübe ihanet eden her kim ise cezası ölümdür.

Kulübe bağlı olan kişi asla siyah ırklı olmamalıdır.Her kulüb üyesi Kulübe ana yeleğini günlük hayatında giymek zorundadır.Eğer bir kulüb üyesi kulübden ayrıldıysa sırtındaki dövmeyi sildirmek zorundadır eğer sildirmez ise kulüb tarafından sırtındaki dövmeye ait olan deri ya kesilerek ya yakılarak yada kezzap ile çıkartılır.

Dizi 2008 yılından beri faliyet göstermekte 3.sezonda hells angels kurucusu  Sonny Barger özel konuk oyuncu olarak oynamıştır.Hells angels motosiklet çetesi diziyeen büyük destek veren fanlardan bir tanesi olması yanı sıra dizinin kendilerini anlattığıda söyleniyor

Yazar: Uğur Karal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.